Law

موسسه حقوقی عدل فردوسی به شماره ثبتی ۲۷۷۹۴

پیگیری کلیه دعاوی خود را با اطمینان به ما بسپارید.

دعاوی خانواده

کلیه دعاوی حقوقی خانوادگی اعم از مطالبه مهریه ، حضانت فرزند ، تمکین و طلاق را به ما بسپارید.

دعاوی ملکی

برای پیگیری دعاوی ملکی اعم از سرقفلی ، حق کسب ، پیشه ، تجارت و تخلیه اماکن مسکونی و تجاری با ما تماس بگیرید.

دعاوی کیفری

برای پیگیری کلیه دعاوی کیفری اعم از چک بلامحل كيفري، فروش مال غیر ، خیانت در امانت ، کلاهبرداری و ... با ما تماس بگیرید.

دعاوی حقوقی

برای پیگیری کلیه دعاوی حقوقی اعم از چک ، مطالبه خسارت ، سفته ، رسید ،دعاوي مالي ، ارث ، سهم الارث ، وصیت با ما تماس بگیرید.

دعاوی شهرداری ها

این موسسه کلیه دعاوی شهرداری ها مانند دریافت غرامت طرح‌هاي دولتي ، کمسیون ماده ۱۰۰ و غیره را نیز می پذیرد.

دعاوی دیوان عدالت

این موسسه دعاوی مرتبط با کمسیونهای ماده ۱۰۰شهرداری ها و غیره را در دیوان عدالت اداری می پذیرد.

907

مقالات حقوق جزایی

548

مقالات حقوق خانواده

965

مقالات حقوق خصوصی

تأثیر همکاری بین‌بخشی بر کاهش جمعیت کیفریتأثیر همکاری بین‌بخشی بر کاهش جمعیت کیفری

جمعيت كيفري به مجموعه افرادي گفته مي‌شود كه اعمال ارتكابي آنها جرم محسوب و مستحق مجازات می‌شود و تحت مجازات زندان، آزادي مشروط، تعليق مراقبتي، بازداشت موقت يا ساير كيفرها قرار می‌گیرند؛ اما جمعيت زندانی به انسان‌هايي گفته مي‌شود كه در حالت تحمل حبس هستند يا با قرار بازداشت از طرف مرجع قضايي به زندان معرفي شده‌اند و جزو آمار زندان محسوب مي‌شوند.

جمعیت کیفری یکی از پدیده‌های اجتماعی است که می‌توان گفت از ابتدای ایجاد شهرنشینی ایجاد شده است. این معضل اجتماعی تغییرپذیر و قابل اصلاح است اما برای حل آن باید تمام ارگان‌ها و نهادهای تأثیرگذار همزمان عمل کنند؛ نهادهایی مانند قوه مقننه، خانواده، سازمان زندان‌ها، قوه مجریه، قوه قضاییه باید با هم تلاش کنند تا این مشکل برطرف شود. قوه مجریه باید برای اصلاح اقتصاد جامعه تلاش کند؛ زیرا معضل بیکاری مادر بسیاری از آسیب‌هاست. افزایش ضریب رفاه و حل مشکلات مالی مردم باعث کاهش جرم می‌شود و برعکس افزایش ضریب بیکاری در جامعه باعث افزایش جمعیت کیفری می‌شود و بستر ارتکاب به جرم را در جامعه ایجاد می‌کند. در این راستا مهم‌ترین کاری که دولت می‌تواند انجام دهد اصلاح و بهبود اقتصاد جامعه و اصلاح و تربیت فرزندان در مقابل انحرافات از زمان کودکی است. خانواده نیز یکی از موارد تأثیرگذار بر کاهش جمعیت کیفری است. خانواده‌های بسامان به سرنوشت و آینده فرزندان خود اهمیت می‌دهند و خانواده‌های معتقد به ارزش‌های دینی همیشه آموزه‌های دینی را سرلوحه برنامه‌های زندگی خود می‌کنند. در این بین جامعه را نیز می‌توان یکی از تأثیر‌گذارترین نهادها در کاهش جمعیت کیفری به حساب آورد؛ زیرا بالا بردن فرهنگ جامعه در برخورد با مجرمی که تحمل کیفر کرده است، همچنین خانواده وی، به این هدف کمک بسزایی می‌کند در حالی که انگ و برچسب خوردن خانواده زندانی فرآیند کاهش جمعیت کیفری را مشکل می‌کند.
قوه مقننه نیز در کاهش این جمعیت موثر است. این قوه باید هرچه زودتر در صدد اصلاح بعضی از مواد قانونی در خصوص مجازات برآید و نباید هرساله با جرم انگاشتن پاره‏ای از رفتارها یا ترک رفتارها و تعیین مجازات‏ برای نقض این بایدها و نبایدها بر تابعان حقوق جزا بیفزاید و دادرسان محاکم را ناگزیر در رویاروی نقض‌کنندگان اینموارد قرار دهد تا مکلف به صدور رای باشند و آمار افراد در حبس را افزایش دهند.
سازمان زندان‌ها نیز ارگان دیگری است که می‌تواند با اقدامات و برنامه‌های آموزشی و اصلاح و تربیتی بر کاهش جمعیت کیفری گام موثری بردارد؛ این سازمان به عنوان متولی امر اصلاح و تربیت، نهادی است که با مشکلات‌ زندانیان و بزه‌دیدگان جامعه آشناست و از نزدیک این دردها را لمس می‌کند و می‌تواند راهکارهای خوبی در کاهش این جمعیت ارائه کند.
ساختار دادگستری نیز به عنوان ارگانی که رابط مستقیم با مجرمان دارد در کاهش جمعیت کیفری موثر است. قوه قضائیه از طریق بازپرس و دادرس دادسرا و دادگاه می‌تواند در روند اصلاح و تهذیب مجرمان و در نهایت کاهش جمعیت کیفری تأثیر گذار باشد. دادرس دادگاه و بازپرس دادسرا اصلی‌ترین افراد در مسیر اصلاح مجرم و تنبیه او محسوب می‌شوند. از مطالب ذکر شده این نتیجه به‌دست می‌آید که برای کاهش جمعیت کیفری باید تمام نهاد‌های به طور منسجم و هماهنگ عمل کنند و در عملکردشان از تمام ظرفیت‌ها استفاده ببرند و همیشه زندان را آخرین راهکار مجازات بدانند.
منبع: روزنامه حمایت
http://www.hemayat.net/news/gof-magh.htm

برچسب ها:, , , , ,

حل مشکلات

موسسه حقوقی عدل فردوسی با بهره گیری از مجرب ترین وکلای پایه یک دادگستری سعی در حل مشکلات حقوقی شما دارد.

تماس با ما

ارتباط با ما

شما میتوانید برای حل کلیه مشکلات حقوقی خود با موسسه حقوقی عدل فردوسی تماس حاصل فرمایید.

تماس با ما

کمک به شما

شما می توانید برای حل کلیه دعاوی حقوقی خود اعم از کیفری ، جزایی ، خانوادگی و.. از وکلای موسسه حقوقی عدل فردوسی استفاده فرمایید.

تماس با ما

بانک جامع مقالات

مقالات موسسه حقوقی عدل فردوسی با بهره گیری از بانکی بالغ بر ۳۰۰۰ مقاله ی حقوقی در اختیار شما می باشد.

تماس با ما